4 Nisan 2012 Çarşamba

Ortaköy’de kumpir ve waffle keyfi


İstanbul’un en sevilen yerlerinden biri Ortaköy… Herkesin İstanbul’a geldiğinde mutlaka arka fona camiyi almış bir şekilde pozu vardır, o denli meşhur bir yer.. Boğaza nazır, kumpircilerin olduğu sokağıyla ve camisiyle meşhur.. Beşiktaş iskeleden yürümeyle maksimum yarım saat, bazen taksiye binseniz de aynı saatte varıyorsunuz, çok yoğun bir trafik oluyor. Benim en çok sevdiğim şeylerden biri, bu yolu yürümek, o yolun kendisi çok güzel, asırlık ağaçlar var, yan tarafta Çırağan Sarayı, Four Seasons Oteli var, adını bilmediğim bir geçit var.

Ortaköy denince ilk akla kumpir geliyor, eskiden devasal bir şekilde yaparlardı ama şimdilerde içindekileri biraz azalttılar, ben ilk defa kısırlı kumpiri burada yedim, bu denli yakışacağını düşünmemiştim doğrusu. İsteyenler kumpirlerini alıp, sokakta ellerinde yiyebilirler, ya da etrafta cafeler mevcut, en meşhuru da denize nazır olan Beltaş. Kumpircilerin biraz ilerisinde wafflecılar var, kumpir yiyip üstüne waffle yemeyi düşünüyorsanız, kesinlikle bir tanesini ikiye böldürüp yiyin, yoksa şişersiniz sanırım :)


*Beşiktaş'tan Ortaköye giderkene...
*Çırağan Sarayı
*Çırağan Sarayı
*Adını bilmediğim geçit, adı varmıdır onu da bilmiyorum gerçi :)


*Meşhur Ortaköy'deki Cami ve Boğaz Köprüsü

*Ortaköy'deki Cami (halen restore aşamasında)*Ortaköyde tezgahlarda satılan evler, aslında fotoğraf çekmesi yasaktı ama sağolsunlar bana izin verdiler.

*Ortaköyün ortasındaki takı tukacılar*Rest-Beltaş Cafe
*Foto makinesinin zoomu ile Ortaköyden çekilmiş Boğaz Köprüsü*Kumpir ve waffle satanlar*Meşhur Ortaköy kumpiri

*Akşam saatlerinde boğaz keyfi

*Boğazın ışıklandırması da ayrı bi güzel

*Ortaköy sokağı
*Wafllleeeeeeee

1 yorum:

  1. süper fotolar süper paylaşım şeker...bu aralar sürekli istanbul gezdim..Ama yine gezmek istedim bunları görünce..Bu arada bende ortaköyde kumpir yedim ama yanlış yer tercih ettik sanırım..:(( buz gibi getirdiler..Bir daha ki sefere sana sormalıyım kesin..öpüldün şeker....

    YanıtlaSil